Nowy album AC/DC nie przyniesie rekordu sprzedaży?

/ 22 października, 2014

Wielu z niecierpliwością czeka na początek grudnia, ponieważ to właśnie wtedy światło dzienne ujrzy nowy album AC/DC zatytułowany "Rock or Bust". Jak przekonuje jednak portal Hits Daily Double, chętnych do kupienia płyty jest znacznie mniej, niż w wypadku opublikowanej w 2008 roku płyty "Black Ice".

Poprzedni album kupiło w pierwszym tygodniu ponad 784 tysiące osób (pierwsze miejsce w 29 krajach), a po dwóch tygodniach album osiągnąć wspaniały wynik – milion. Jak wyliczają fachowcy ze wspomnianego portalu, płytę "Rock or Bust" kupi w pierwszym tygodniu od 250 do 350 tysięcy osób. Wynik, jak na obecne standardy, znakomity, ale w porównaniu z 2008 rokiem – co najwyżej przeciętny.

Oczywiście są to dane szacunkowe, które mogą się nie sprawdzić, ale gdyby faktycznie sprzedaż była na takim poziomie, można by mówić o małym niepowodzeniu, którego panowie z AC/DC raczej się nie spodziewali. Z drugiej strony płyta powinna cieszyć się również zainteresowaniem na serwisach streamingowych, a to na pewno szansa na dodatkowy zysk i poprawę statystyk.

"Rock or Bust", które powstało bez udziału poważnie chorego Malcolma Younga, będzie zawierało jedenaście premierowych kompozycji. Jedną z nich jest "Play Ball" – singiel jakiś czas temu trafił do sieci:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także