"Louder Than Words" – utwór o trudnych relacjach muzyków Pink Floyd

/ 22 października, 2014

Kilkanaście dni temu radiową premierę miał utwór z nowej płyty Pink Floyd. Kawałek zatytułowany "Louder Than Words" został napisany przez Polly Samson, czyli żonę Davida Gilmoura. Utwór spotkał się z bardzo pozytywną reakcją ze strony miłośników grupy i krytyków muzycznych. Wiele osób sugerowało jednocześnie, że utwór może opowiadać o trudnych relacjach, jakie łączyły muzyków z Pink Floyd w latach osiemdziesiątych.

W końcu do tych spekulacji odniósł się David Gilmour:

Ona [Polly Samson – przyp. red.] opisała dysfunkcyjne relacje, które panowały w Pink Floyd i to, jak nie potrafiliśmy się porozumieć. Nie byliśmy zbyt dobrzy w komunikowaniu się. Graliśmy jednak wspólnie na naszych instrumentach – to rodzaj komunikacji głośniejszy niż słowa. To właśnie opisała i wydaje mi się, że pokazała nasze relacje całkiem dobrze.

Oto fragmenty tekstu "Louder Than Words":

We bitch and we fight / But this thing that we do / It’s louder than words
The sum of our parts / The beat of our hearts / It’s louder than words

Premiera płyty "Endless River" zbliża się wielkimi krokami – wydawnictwo pojawi się na sklepowych półkach już 10 listopada. W sieci pojawiły się zaledwie trzy półminutowe fragmenty utworów pochodzących z nowej płyty Pink Floyd. Przypomnijmy, że krążek zawiera materiał zarejestrowany jeszcze z Rickiem Wrightem i płyta jest hołdem dla jego twórczości. W studiu nie znalazł się oczywiście Roger Waters.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także