Nowy album Alter Bridge zapowiedziany

/ 25 lipca, 2013

Fani formacji Alter Bridge dość długo czekali na oficjalne informacje związane z publikacją nowej płyty. Byli szczególnie zmartwieni faktem, że wokalista zespołu – Myles Kennedy – na poważnie zaangażował się w muzyczny projekt Slasha. Jednak muzycy nie zapomnieli o swoich fanach i poinformowali, że album zatytułowany "Fortress" trafi do sklepów 8 października.

Album, którego publikacją zajmie się EMI Label Services, będzie następcą wydanej w 2010 roku płyty "AB III". Na nowym wydawnictwie usłuszymy 12 premierowych kompozycji, których przygotowaniem zajęli się: Myles Kennedy, Mark Tremonti, Brian Marshall oraz Scott Phillips. Produkcją natomiast zajął się długoletni współpracownik formacji Alter Bridge, Michael "Elvis" Baskette.

O nowym albumie wypowiedział się gitarzysta zespołu, Mark Tremonti:

Gdy rozpoczynaliśmy preprodukcję tego albumu, staraliśmy się pracować ciężej i intensywniej, niż kiedykolwiek dotychczas, aby stworzyć najbardziej indywidualne aranżacje. Chcemy, żeby ta płyta była najbardziej nieprzewidywalna i ekscytująca. Po pierwszych reakcjach możemy wnioskować, że osiągnęliśmy ten cel.

Na nowej płycie znajdą się między innymi takie utwory jak: "Fortress", "Cry Of Achilles", "Bleed It Dry", czy "Farther Than The Sun".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także