Nowy album Metalliki? Kirk Hammett tłumaczy opóźnienie

/ 7 września, 2015

Wiele już zostało powiedziane na temat nowej płyty grupy Metallica. Wiadomo na razie, że powstaje i… to właściwie tyle. Niewiele więcej w tej sprawie powiedział Kirk Hammett w wywiadzie dla KOMP 92.3 FM, ale przynajmniej spróbował wytłumaczyć, dlaczego trwa to tak długo:

Wszyscy mamy rodziny, wszyscy mamy zespół i wiele różnych spraw na głowie, dlatego pogodzenie tego wszystkiego i zebranie nas wszystkich w jednym pomieszczeniu jest takie trudne. Nie dlatego, że nie chcemy być w nim razem – chcemy być i nagrywać muzykę – ale zawsze wyskoczy coś nowego. Robimy, co możemy. Staramy się to wszystko rozpracować tak, żebyśmy w końcu byli w tym samym miejscu, w tym samym czasie.

Gitarzysta zdradził również, że już powstają pierwsze wersje premierowych utworów, ale na razie zespół jest na etapie wstępnych nagrań, więc nie można nawet powiedzieć, które z tych kawałków ostatecznie pojawią się na długo oczekiwanym wydawnictwie. Pewne jest tylko to, że fani Metalliki będą musieli jeszcze trochę poczekać na nowy album, choć jeszcze niedawno muzyk przekonywał, że zespół spędza dużo czasu w studiu nagraniowym

Dyskografię zespołu zamyka opublikowany w 2008 roku album "Death Magnetic".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także