Nowy album Tool jednak nie jest gotowy…

/ 9 marca, 2014

Kilka dni temu uderzyła w nas prawdziwa informacyjna bomba – media za oceanem poinformowały, że nowy album zespołu Tool został już ukończony i zostanie opublikowany w tym roku. Informacja pochodziła od samego Adama Jonesa, co dodawało jej wiarygodności. Jak się jednak okazało, muzyk żartował sobie tylko na spotkaniu z fanami, a jego słowa – powiedziane w przenośni – zostały potraktowane dosłownie.

Muzycy – widząc, że robi się coraz większe zamieszanie – postanowili wszystko wyjaśnić na portalu RollingStones.com:

Adam Jones podczas wieczornego, prywatnego spotkania z fanami w Portland – które odbyło się przed koncertem – zażartował, że nowy album zespołu Tool jest nie tylko ukończony, ale zostanie opublikowany następnego dnia. Niestety, jego żart został wyrwany z kontekstu. Praca nad nową płytą  trwa i zostanie ona ukończona tak szybko, jak to tylko możliwe i dowiecie się o tym jako pierwsi.

Co bardziej sceptyczni fani zespołu Tool nie do końca wierzyli w opublikowane na całym świecie informacje dotyczące nowego wydawnictwa i jak się okazuje – ich sceptycyzm był uzasadniony. Na pewno pocieszeniem jest fakt, że muzycy pracują nad nowym albumem. Pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenie pochodzące od muzyków z amerykańskiej formacji.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także