Odwołane koncerty Illusion i Coria – będzie zawiadomienie do prokuratury?

/ 7 grudnia, 2015

Pod koniec września poinformowano, że koncerty zespołów Illusion, Afromental, Power of Trinity, The Sixpounder i Coria zorganizowane przez Concert Agency One z siedzibą w Gdańsku zostały odwołane z winy organizatora. Zespoły żaliły się w serwisach społecznościowych, że nic nie wiedziały o odwołaniu trasy, a firma do ostatniej chwili sprzedawała bilety – po 99, a  później 69 złotych.

Niedługo po ogłoszeniu odwołania trasy, firma Concert Agency One poinformowała, że zgodnie z regulaminem zwróci pieniądze za bilety w ciągu 30 dni. Na pieniądze czekało kilkaset osób, ale te nigdy nie wpłynęły na ich konta. Coraz głośniej mówi się, że firma założona przez 22-letniego Mateusza Ejankowskiego mogła być oszustwem. Niepokoi chociażby fakt, że kapitał zakładowy wynosił… 5 tysięcy złotych.

Początkowo prezes Concert Agency One sugerował, że impreza w Gdańsku nie odbyła się, ponieważ miasto wycofało zgodę na imprezę masową, ale – jak ustaliła Gazeta Wyborcza – nic takiego nie miało miejsca. Powodem odwołania koncertu było niewywiązanie się z umowy przez organizatora. Menedżer SGC Centrum Stocznia Gdańska powiedział, że jego firma wystąpiła na drogę prawną z Concert Agency One.

O podobnym posunięciu coraz poważniej myślą osoby poszkodowane, które nie otrzymały zwrotu pieniędzy za bilety. Ponadto jest jeszcze trzecia grupa poszkodowanych – artyści, którzy promowali koncerty, które ostatecznie się nie odbyły. GW mówił o tym Tomasz Lektarski, menedżer Illusion:

Będziemy dochodzić swoich praw, czyli zapłaty za koncert zgodnie z umową, i jest nam, podobnie jak członkom pozostałych zespołów, źle z tym, jak zostali potraktowani nasi fani.

Niejasne są również powiązania między firmą Mateusza Ejankowskiego a dystrybuującą bilety stroną B3Ticket.pl. W początkowej fazie sprzedaży wejściówek można było przeczytać, iż operatorem serwisu była spółka Concert Agency One, ale teraz ta informacja zniknęła ze strony sklepu. A sam sklep na Facebooku usuwał nieprzychylne komentarze oburzonych klientów. 

Ejankowski przekonuje jednak, że to błąd ze strony agancji zajmującej się kontem na Facebooku, a Concert Agency One niezmiennie jest właścicielem B3Ticket.pl.

Poniżej list, który zespoły przygotowały zaraz po odwołaniu trasy koncertowej:

Dzisiaj nad ranem otrzymaliśmy oficjalną informację o odwołaniu koncertu w Centrum Stocznia Gdańska, jak również pozosta…

Posted by Illusion on 25 września 2015

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także