Okładka nowej płyty Metalliki to plagiat?

/ 22 sierpnia, 2016

Najpierw była euforia, że po wielu latach muzycy z Metalliki w końcu zdradzili szczegóły związane ze swoim nowym wydawnictwem. Singiel pt. „Hardwired” został przyjęty pozytywnie, ale okładka wzbudziła mieszane uczucia. Szczególnie, że sporo osób zasugerowało, że amerykański zespół skopiował motyw przewodni z okładki płyty „Odd Fellows Rest” grupy Crowbar.

Podobieństwo jest zauważalne, ale już teraz wiemy, że nikt z zespołu Crowbar nie ma zamiaru robić z tego powodu afery. Na temat okładek wypowiedział się bowiem Kirk Windstein, muzyk zespołu:

Gwoli ścisłości, byłem w trasie z Metalliką jeszcze w czasie Down… Wiem, że oni znają Crowbar… Jednak wątpię, żeby członkowie Metalliki wzięli ten pomysł od nas. Może grafik? Co jednak ważniejsze, to świetny pomysł na okładkę! A teraz, James i Lars, posłuchajcie „Odd Fellows Rest”!

Lider Crowbar obrócił całe zamieszanie w żart i na pewno nie będzie wyciągał żadnych konsekwencji w związku ze wspomnianymi podobieństwami. Całą dyskusję zamyka natomiast fakt, że autorem obu prac jest ten sam artysta, czyli John Buttino. Widocznie uznał, że jago pomysł był tak dobry, że zasłużył na drugie życie…

Poza okładką, muzycy z Metalliki zaprezentowali listę utworów płyty „Hardwired…To Self-Destruct”, a także pochwalili się singlem „Hardwired”, który od dziś dostępny jest w dwóch wersjach – studyjnej i koncertowej.

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także