Orange Warsaw Festival 2014: cztery nowe zespoły

/ 6 marca, 2014

Chase & StatusHurts i The Wombats wystąpią 14 czerwca – drugiego dnia festiwalu, natomiast The Pretty Reckless 13 czerwca, czyli pierwszego dnia imprezy.

Jak poinformował organizator Orange Warsaw Festival 2014, dzisiejsze ogłoszenia oznaczają, że jesteśmy w połowie drogi poznawania składu tegorocznej imprezy.

Piekło niezmiennie pozostaje  inspiracją dla wszystkich dziedzin sztuki. Nie da się zliczyć, jak wiele książek, filmów, sztuk czy nagrań zostało stworzonych z tym właśnie motywem przewodnim. Drugi album The Pretty Reckless "Going to Hell" flirtuje z tą tematyką, widać to najmocniej na tytułowym utworze, gdzie wokalistka i frontmanka skanduje "I’m Going to Hell". Tak o płycie mówią sami artyści:

Tworząc ten album nie mieliśmy żadnych ograniczeń. Nie podążaliśmy za żadnymi formułami czy jakimikolwiek sztywnymi ramami. Powiedzieliśmy w ten sposób wszystko to, co chcieliśmy powiedzieć.

Po dwóch latach spędzonych w trasie, można uznać, że zespół wszedł na wyżyny rock 'n' rolla. Artyści sprzedali ponad 350 000  egzemplarzy albumu, a ilość pobrań online oscyluje wokół miliona. W Polsce zobaczymy ich po raz pierwszy.

Hurts to brytyjski duet synthpopowy, założony w 2009 roku w Manchesterze. Zespół tworzą wokalista Theo Hutchcraft i grający na syntezatorach Adam Anderson. Pierwsze dwa albumy Hurts znalazły się w pierwszej dziesiątce list sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Europie, i także w Polsce. Na całym świecie duet sprzedał ponad 3 miliony płyt. Karierę rozpoczęli od nagrania amatorskiego klipu do utworu "Wonderful Life" w 2009 roku. 

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:

Scena "Orange Stage":
13 czerwca – KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES, FRENCH FILMS,
14 czerwca – FLORENCE AND THE MACHINE, THE KOOKS, THE WOMBATS,
15 czerwca – OUTKAST, DAVID GUETTA, KASABIAN, TIMBALAND
 
Scena "Warsaw Stage":
13 czerwca – SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, LILY ALLEN, THE PRETTY RECKLESS
14 czerwca – CHASE&STATUS, HURTS
15 czerwca – BRING ME THE HORIZON, I AM GIANT

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także