Overkill szykuje nową płytę

/ 23 lipca, 2013
 
 
 
 
Plany wydawnicze grupy Overkill zdradził w jednym z wywiadów Bobby "Blitz" Ellsworth, wokalista formacji: 
 
 
 
Mamy zrobionych sześć utworów. W międzyczasie zrobimy sobie przerwę od nagrywania i zrobimy europejską trasę koncertową. Potem robimy trasę po Stanach z niemieckim zepsołem Kreator. Będziemy się na niej zamieniać w roli headlinerów. My będziemy zamykać imprezy na wschodnim, a oni na zachodnim wybrzeżu. Następnie wypuszczamy w marcu płytę. Otrzymałem nawet konkretną datę. Będzie to 7 marca – mamy zatem dokładnie zaplanowane tego typu rzeczy. Potem, jestem tego pewien, rozpoczniemy kolejną trasę. 
 
 
 
Wokalista Overkill zdradził również w rozmowie, że z wiekiem zaczął z kolegami z zespołu zmieniać taktykę planowania tras koncertowych:
 
 
Myślę, że przez to, że jesteśmy starsi, polubiliśmy robić więcej tras z mniejszą liczbą koncertów. Nie jesteśmy dzięki temu z dala od domu, na trzy miesiące, czy sześćdziesiąt dni, wyjeżdżamy tylko na 3, 4 tygodnie. Trzytygodniowa trasa to idealna rzecz dla kolesia w moim wieku. Nie muszę po powrocie do domu dochodzić do siebie przez miesiąc (śmiech). 
 
 
Ostatnie studyjne dzieło Amerykanów z Overkill, to wydany w 2012 roku album "The Electric Age". Płyta została nagrana w Gear Recordings Studios w New Jersey. Właścicielem tego studia nagraniowego jest D.D. Verni, basista Overkill. Niedawno na rynku ukazała się limitowana edycja tego albumu.
 

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także