Ritchie Blackmore mniej mroczny, żona bardziej szczęśliwa

/ 23 lipca, 2013

Ritchie Blackmore to muzyczna legenda. Grał i współtworzył takie formacje jak Rainbow i Deep Purple. Ostatnio jednak stracił rockowy pazur, czego dowodem jest muzyka tworzona przez niego w zespole Blackmore’s Night. Gitarzysta gra w nim ze swoją żoną, Candice Night. O ile fani muzyka mogą nie być zadowoleni z jego metamorfozy, o tyle małżonka uważa, że to zmiana na lepsze.

On czerpie niesamowitą inspirację z mrocznych miejsc i nigdy go za to nie krytykowałam. Ale jak dla mnie, dbając o niego na poziomie osobistym, kocham patrzeć, gdy uśmiecha się na scenie, czerpiąc inspirację z pozytywnych miejsc. To bardziej uzdrawiające i pełne życia. Uważam, że pisze niesamowite utwory i gra lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem szczęśliwa, gdy widzę go szczęśliwego.

Ricthie Blackmore szybko wytłumaczył, jak on spogląda na swoją twórczość i egzystencję:

Dużo więcej myślę o śmierci, niż o życiu, ponieważ powoli idziemy w stronę śmierci. Dopadnie ona większość z nas – większość, ale nie wszystkich. Niektórzy z nas mogą od niej uciec, jak mówił Bob Dylan.

Zespół Blackmore’s Night opublikował w połowie czerwca nowy album zatytułowany "Dancer And The Moon". Promował go między innymi teledysk do tytułowego singla (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także