Październik 2015 – które koncerty wybrać?

/ 1 października, 2015

Pierwsze dni października to ciekawie zapowiadający się koncert grupy The Casualties, która pojawi się w stołecznej Progresji (kup bilet). Dwa dni później natomiast do Polski przyjedzie słynna Apocalyptica – 7 października muzycy pojawią się na warszawskim Torwarze, a dzień później w krakowskiej Hali Wisły. Małe tournée po Polsce zorganizowali sobie natomiast muzycy z Vanom Inc., których wesprą panowie z polskiej grupy Vader – zagrają kolejno w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu (wszystko w dniach od 8 do 11 października). Bilety na wszystkie trzy koncerty dostępne są w serwisie Tikeria.pl.

Jedenastego dnia bieżącego miesiąca w klubie Progresja Music Zone zaprezentują się muzycy z legendarnej grupy Nazareth, natomiast dzień później na dwa koncerty do Polski przyjedzie zespół Asking Alexandria – najpierw zagra krakowskiej Fabryce, a dzień później w stołecznej Progresji. Ten sam klub zaprasza również na ciekawie zapowiadający się koncert zespołu Antimatter, który odbędzie się 18 października (bilety w sprzedaży).

Tego samego dnia do Polski przyjedzie kolejna legenda – Joe Satriani, który zagra koncert na warszawskim Torwarze. Gitarzysta będzie promował album "Shockwave Supernova". Kilka dni później, 21 października będziemy mogli zobaczyć muzyków z Paradise Lost – najpierw we Wrocławiu, a dzień później w gdańskim klubie B90.

Październik to również Soundedit '15 – organizator zaprasza wszystkich miłośników muzyki, płyt i koncertów do Łodzi na siódmą edycję Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych. Przez trzy (22, 23 i 24) październikowe dni Łódź stanie się ponownie dźwiękowym centrum Polski i Europy. Na imprezie pojawią się: Wojciech Waglewski, Roger Glover, Bob Geldof, Maria Peszek, Leszek Możdżer i wielu innych. 

Wielu fanów klasycznego rocka czeka bez wątpienia na 25 października, ponieważ właśnie wtedy w łódzkiej Atlas Arenie zaprezentuje się zespół Deep Purple (wciąż można kupić bilety na ten koncert). Tego samego dnia, ale w innym rejonie Polski, dokładniej w Gdańsku, zaprezentuje się zespół z nieco innej muzycznej półki – Children of Bodom. Dzień później muzycy pojawią się w krakowskiej Fabryce.

Dodajmy jeszcze, że na różnych klubowych koncertach będzie można zobaczyć też muzyków z zespołów: Happysad, Hunter, Kult i TSA, a swoją obszerną trasę rozpoczyna również projekt Queen Symfonicznie

Więcej szczegółów na temat zbliżających się wydarzeń muzycznych znajdziecie w naszym internetowym "Kalendarium" oraz dziale "Teraz Live", który znalazł się w październikowym wydaniu naszego pisma.

Natomiast bilety, nie tylko na koncerty z tego miesiąca, znajdziecie u naszego patrona – w serwisie Tikeria.pl.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także