Jukka Nevalainen odchodzi z Nightwish

/ 7 sierpnia, 2014

Mamy smutną wiadomość dla wszystkich miłośników zespołu Nightwish – perkusista Jukka Nevalainen poinformował, że odchodzi z fińskiej formacji. Szczęśliwie jest to tylko decyzja tymczasowa. Muzyk chce sobie zrobić przerwę, żeby opanować pogłębiające się problemy natury zdrowotnej.

Jukka Nevalainen poinformował o swojej decyzji w obszernym filmowym oświadczeniu, którego fragmenty przytaczamy poniżej:

W ostatnim miesiącu stało się dla mnie jasne, że z powodu mojej pogłębiającej się bezsenności nie jestem w stanie wypełniać swoich obowiązków na odpowiednim poziomie. Zdecydowałem więc, że muszę zrezygnować z gry w Nightwish na czas nagrań partii perkusyjnych na nową płytę i zbliżającego się tournée. Nadal będę zajmował się sprawami organizacyjnymi zespołu, ale najważniejsza rzecz, czyli gra, jest obecnie niemożliwa. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Wiadomo już, że na miejsce Nevalainena wejdzie Kai Hahto, perkusista grupy Wintersun. Na ten moment potwierdzono, że zajmie się on przygotowaniem nowego albumu, ale nie wiadomo jeszcze, czy wyruszy również w trasę koncertową (zapowiedź płyty TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także