Phil Anselmo: Superjoint Ritual powróci na dłużej

/ 20 maja, 2015

Phil Anselmo podzielił się dobrą wiadomością dotyczącą Superjiont Ritual podczas konwentu fanów horrorów Spooky Empire. Grupa powstała na powstała w 1993 roku. Wydała dwie długogrające płyty: „Use Once and Destroy” oraz „A Lethal Dose of American Hatred”. Po ponad dziesięciu latach niestety zakończyła działalność.

Pierwszy występ zespołu po wielu latach odbył się jesienią 2014 roku podczas organizowanego przez Phila Anselmo Housecore Horror Fest. Fani nabrali ochoty na więcej. Ku ich radości muzyk w ostatnich miesiącach nie próżnował.

Pisałem nowe Superjoint. Pisałem nowe Illegals, pisałem… w zasadzie jestem zaangażowany w tajemniczy deathmetalowy projekt z pewnymi tajemniczymi gośćmi z całego świata. Nazywa się Metroton Nganga [lub Metatron Ganga] i jest fajny, naprawdę.

Poza tym zajmuje się produkcją nagrań nowej kapeli Child Bite. Nie jest to metalowy zespół, raczej coś, jakby „Black Flag spotkało Jesus Lizards, który spotkał Dead Kennedys, którzy spotkali Midwest”. Obiecał też, że w listopadzie odbędzie się kolejna edycja jego strasznego filmowo-muzycznego festiwalu.

Phil Anselmo to bardzo zajęty człowiek. Wróćmy jednak do Superjoint Ritual. Zanim wypuszczą jakieś nowe kawałki, warto odświeżyć sobie kilka ich wcześniejszych nagrań. Utwór „The Alcoholik”, który znajdziecie poniżej, pochodzi z debiutanckiego albumu z 2003 roku.

ud | fot. Shadowgate, CC BY 2.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także