Phil Collins nagrywa z Adele

/ 28 stycznia, 2014

Nie podano co prawda zbyt wielu szczegółów tej niecodziennej współpracy, ale pewne jest, że legendarny wokalista zespołu Genesis Phil Collins – pracuje nad nowym muzycznym materiałem z młodą gwiazdą muzyki popularnej, Adele.

Muzyk powiedział o tym w wywiadzie dla Inside South Florida:

Właśnie zacząłem pracować z Adele. Nie byłem zbyt świadomy jej istnienia… Żyję w jaskini, ale ona ma niesamowity głos. Uwielbiam go. Kocham też niektóre jej utwory.

Phil Collins przyznał również, że to Adele skontaktowała się z nim i zaproponowała współpracę. Nie znał jej utworów, ale gdy je poznał – zdecydował się bez żadnego wahania. Nieoficjalnie mówi się, że coraz popularniejsza wokalistka pracuje nad nową, trzecią w swoim dorobku płytą od kwietnia 2013 roku. Można więc założyć, że na tym wydawnictwie pojawi się duet z Philem Collinsem.

Ciekawe jest również, że w 2011 roku były wokalista Genesis poinformował, iż odchodzi na muzyczną emeryturę. Jak jednak przyznał, brakowało mu pisania i tworzenia nowej muzyki, więc zdecydował, że wróci. To dobry znak w kontekście ewentualnej reaktywacji grupy Genesis.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także