Piotr Rogucki: wyjątkowy koncert w Krakowie

/ 17 stycznia, 2014

Piotr Rogucki wokalista i frontman – znanej fanom muzyki rockowej – grupy Coma, która na rynku polskim zadebiutowała w 2004 roku albumem "Pierwsze wyjście z mroku" zdobyła wierną publiczność dzięki energetycznym koncertom i potwierdziła swoją pozycję na scenie, podjął się realizacji solowego albumu, którego premiera odbyła się w marcu 2011 roku.

Piotr Rogucki swoją karierę sceniczną rozpoczynał grając solo z towarzyszeniem gitary, by dopiero potem związać się z łódzką grupą i przejść na stronę rocka. Jak sam mówi :

Od zawsze planowałem wydanie albumu solowego czując pokłady ekspresji całkiem odmienne od tych prezentowanych w zespole Coma i szukając dla nich właściwego ujścia.

Tym czasem po latach starań plany nabrały realnej postaci. Album o tytule "Loki – wizja dźwięku" jest, jak mówi Piotr Rogucki "zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu muzycznego, który nie powstał".

Album, w piętnastu odsłonach, opowiada historię muzyka rockowego i awanturnika o pseudonimie Loki – postaci o ekscentrycznych poglądach i zachowaniach, łamiącego stereotypy i wzbudzającego kontrowersje, który przy tym jest bezkrytycznie uwielbiany przez swoich towarzyszy, a w szczególności kobiety. Oryginalne interpretacje wokalne na płycie zawierają elementy recytacji, czasem z pogranicza ekspresji znanej z wykonań musicalowych i teatralnych, odsłaniają kompletnie odmienne, od prezentowanych fanom Comy, środki wyrazu używane przez Piotra Roguckiego.

Teksty jego autorstwa zawiązują się w niestereotypowe i odważne konstrukcje z dużą wrażliwością słowa, poczuciem humoru, odrobiną zgryźliwej ironii i zaskakującą lekkością, sprawiają że w świecie Lokiego słuchacz czuje się jak z wizytą w mieszkaniu u sąsiadów, podglądając z przyjemnością często folklorystyczne i na wskroś polskie pejzaże.

Informacje na temat biletów TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także