Zespół Kruk wchodzi do studia

/ 17 stycznia, 2014

Rok 2014 zdecydowanie będzie należał do zespołu Kruk. 10 lutego ukaże się wznowienie ich debiutanckiej płyty "Before He'll Kill You", 15 lutego poprzedzą koncert legendarnej formacji Deep Purple podczas ich koncertu w katowickim Spodku, na marzec/kwiecień zapowiadają trasę koncertową, a późną wiosną ukaże się ich nowy studyjny album.

A to dopiero początek ich działań zaplanowanych na ten rok. Już dziś wchodzą do studia aby rozpocząć nagranie nowej płyty. Piotr Brzychcy, gitarzysta Kruka komentuje:

Dziś startujemy z nagraniami nowego albumu. Oceniając trzy miesiące intensywnej pracy, a zwłaszcza ostatnie dni przygotowań przed wejściem do studia mogę ze spokojem stwierdzić, że Kruk nigdy jeszcze nie był tak silny i gotowy do boju. Producentem i jednocześnie opiekunem duchowym tego projektu będzie Michał Kuczera, z którym mieliśmy już okazję współpracować przy nagrywaniu poprzedniej płyty "Be3". Narodziła się między nami nieprawdopodobna więź, którą planujemy maksymalnie wykorzystać właśnie teraz. W pierwszej kolejności nagrywamy całe instrumentarium na tak zwanego ‘żywca’ w Maq Records licząc jednocześnie na to, że uda nam się uchwycić tą najbardziej właściwą i jednocześnie naturalną istotę rock 'n' rolla.

Piotr komentuje również kwestię kto będzie odpowiedzialny za stronę wokalną nowej płyty Kruka. Przypomnijmy, że w marcu ubiegłego roku zespół Kruk rozstał się z wokalistą Tomaszem Wiśniewskim, a od tej pory na koncertach wspierał ich Andrzej Kwiatkowski:

Wokale będziemy dogrywać na samym końcu i wtedy też zapadnie decyzja, który z wokalistów współpracujących z nami najlepiej poczuje klimat. Utwory są zazwyczaj długie i choć szkielet jest jasno nakreślony, to pozostawiliśmy sobie miejsca, w których dopuszczamy się improwizacji. Ta niewiadoma daje nam mnóstwo radości, bo wiemy, że nagrywając dany utwór po raz drugi w identyczny sposób go nie powtórzymy. Rejestrując kilka wersji danego utworu, będziemy szukać unikatów. Rzeczy, które wyzwalają się w nas, a nie są pod naszą kontrolą. Liczę na to, że tym razem pokażemy Kruka takiego jakim miał być zanim powstały pierwsze nasze kompozycje. Jeśli nasze rodziny, publiczność, wytwórnia, organizatorzy koncertów, artyści w stylu Deep Purple i Carlosa Santany dają nam tak piękne wsparcie, to nie pozostaje nic innego jak tylko odpłacić się muzyką na najwyższym poziomie. Mało tego, jestem przekonany o tym, że tak właśnie się stanie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także