Placebo – smakosze herbaty

/ 28 sierpnia, 2013

Wczoraj opublikowaliśmy fragment wywiadu z Jasonem Newstedem, byłym basistą Metalliki. Dziś natomiast przyszedł czas na rozmowę z Brianem Molko z formacji Placebo. Muzyk opowiadał redaktorowi pisma Teraz Rock – Jordanowi Babuli – między innymi o zmianie, jaka zaszła u muzyków brytyjskiej formacji:

Powiedziałeś też ostatnio: Muszę być odpowiedzialny. Za siebie, za moich fanów, za kolegów z zespołu. Wygląda na to, że zmieniasz się na lepsze.

Tak, myślę, że mogę tak o sobie powiedzieć. To przychodzi wraz z dorosłością, czyż nie? Masz coraz więcej obowiązków, coraz więcej ludzi na tobie polega i nie możesz ich zawieść. To znaczy, możesz, ale ja nie chcę tego robić (śmiech).

I rzeczywiście po koncertach zamiast imprezować wracasz z kolegami do autobusu na „herbaciane party”?

Tak! Wiesz, przestaliśmy brać narkotyki, teraz po koncertach smakujemy herbaty z całego świata. Herbata to świetna rzecz, jest tyle rodzajów. Uwielbiamy egzotyczne mieszanki, przygotowywane na zamówienie przez herbacianych mistrzów. Wiesz – te naprawdę drogie. Przez lata staliśmy się prawdziwymi koneserami.

Oczywiście rozmowa dotykała również innych spraw, niż napitki preferowane przez muzyków Placebo. Brian Molko opowiadał wiele o nowej płycie, sytuacji w zespole, czy swoim charakterze. Cały wywiad można znaleźć w opublikowanym dzisiaj, wrześniowym numerze pisma Teraz Rock.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także