Stone Temple Pilots i Chester Bennington zapowiadają wspólną płytę

/ 28 sierpnia, 2013

Zespół Stone Temple Pilots poinformował, że 8 października opublikowana zostanie EP-ka zatytułowana "High Rise". Funkcję wokalisty pełnił będzie Chester Bennington, frontman zespołu Linkin Park. Na wydawnictwo będzie składało się pięć utworów, z których jednym będzie opublikowany w maju "Out of Time".

O wydawnictwie mówił gitarzysta Stone Temple Pilots, Dean DeLeo:

Właśnie skończyliśmy nagrywać EP-kę. Naprawdę chciałbym, żebyśmy mieli wystarczająco dużo czasu, żeby nagrać album długogrający. Wszyscy mają jednak swoje obowiązki, a na Chesterze ciąży ogromną odpowiedzialność związana z Linkin Park.

Przypomnijmy, że o dołączeniu Benningtona do Stone Temple Pilots mówiło się już w maju. Wówczas jednak nie do końca było wiadomo, czy muzycy nie nagrają wspólnie tylko jednego – zaprezentowanego powyżej – utworu. Jak się okazuje, udało im się wspólnie skomponować aż pięć. Nie wiadomo jednak, czy wokalista zostanie na dłużej w zespole.

Niejasna jest nadal sprawa byłego frontmana formacji, Scotta Weilanda. Jest on przekonany, że zespół nie ma prawa grać bez jego zgody i pozwał swoich byłych kolegów do sądu. Żąda milionów dolarów rekompensaty (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także