Plakat Iron Maiden zakazany na Litwie

/ 9 czerwca, 2016

Nowa odsłona maskotki Iron Maiden, która powstała na potrzeby promocji płyty „The Book of Souls”, nie cieszy się najlepszą opinią. Jeszcze w ubiegłym roku plakat promujący koncert w Niemczech został zasłonięty, ponieważ zdaniem niektórych straszył dzieci z miejscowego przedszkola i szkoły. Teraz podobny los spotkał Eddiego na Litwie, ale tym razem nie mówimy o zasłanianiu pojedynczego plakatu, ale o prawnie zatwierdzonym zakazie jego publicznej prezentacji.

Jak donosi „Newsweek”, litewskie władze stwierdziły, iż – podobnie jak w Niemczech – podobizna z plakatu może przestraszyć najmłodszych. Problemem podobno okazały się czerwone oczy, ostre zęby, zakrwawiony nóż i wycięte serce, które pojawiły się na plakacie promującym koncert. Chodzi dokładnie o tę podobiznę:

A to wersja ocenzurowana:

Agencja Live Nation, która zajmuje się organizacją koncertów Iron Maiden poinformowała, że dostała informacje, iż wszystkie plakaty promujące występ Brytyjczyków mają zostać „bezzwłocznie usunięte”. Koncert odbędzie się w Kownie już 23 czerwca.

 

Niedługo później, bo 3 lipca, Iron Maiden zaprezentuje się we Wrocławiu. Trzeba przyznać, że podczas tournée „The Book Of Souls World Tour” sporo się dzieje – muzycy pierwszy raz zagrali w Chinach mimo problemów z cenzurą, podczas innego koncertu spokojny zwykle Bruce Dickinson zwyzywał jednego z fanów znajdujących się pod sceną. Ostatnio panowie pochwalili się natomiast filmikiem nagranym za kulisami

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także