Plakat The Rolling Stones zakazany w Londynie

/ 10 lipca, 2015

Plakat zapraszający na wystawę „Exhibitionism” wisi w całej Wielkiej Brytanii. Wszędzie, poza środkami transportu publicznego w Londynie. Stołeczne przedsiębiorstwo transportowe nakazało zdjęcie go z billboardów w metrze oraz plansz reklamowych w autobusach. Rzecznik prasowy grupy odpowiedział w imieniu muzyków The Rolling Stones:

Jesteśmy niezmiernie zaskoczeni. Ta głupia decyzja wprawiła nas w zakłopotanie. Być może ma to coś wspólnego z tym, że to The Rolling Stones i kontrowersje wciąż za nimi się ciągną.

Dlaczego plakat wzbudza niepokój niektórych Londyńczyków? Zdaniem zarządzających transportem przywołuje zbyt jednoznaczne skojarzenia. Grafiki nie zawisną u nich dopóty, dopóki… charakterystyczny język nie zostanie przesunięty spomiędzy nóg kobiety na jej brzuch.

Wystawa „Exhibitionism” prezentowana będzie w galerii Saatchi w Londynie od kwietnia do września 2016 roku. Bilety na nią nabywać można już od 10 lipca 2015 roku. Szum wokół plakatów zdecydowanie pomoże ich w sprzedaży.

Niżej znajdziecie nowy teledysk tekstowy do utworu „(I Can't Get No) Satisfaction” z krążka „Out of Our Heads”, bez którego tego całego zamieszania z pewnością by nie było.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także