Riverside udostępnił pierwszy utwór z nowej płyty

/ 9 lipca, 2015

Riverside szóstą studyjną płytę zatytułowaną „Love, Fear and the Time Machine” wyda 4 września 2015 roku. Frontman grupy, Mariusz Duda, odpowiadał o niej niedawno:

Na nowej płycie chciałem połączyć lata 70. i 80. W latach 80. dorastałem muzycznie. Nie brzmimy retro i tak jak w latach 70., ruszyliśmy do przodu, w jakiś sposób zburzyliśmy poprzednie fundamenty i zbudowaliśmy nowe. Mimo dużej dawki melancholii i nostalgii istnieje nowa przestrzeń, utwory są zaaranżowane płynnie, a jednocześnie są zwięzłe jak nigdy do tej pory.

Dwa miesiące wcześniej przed premierą krążka dzięki pierwszej ujawnionej kompozycji – „Discard Your Fear” sprawdźcie, czy miał rację.

Teksty na nowej płycie opowiadać będą o zmianach i podejmowaniu ważnych, życiowych decyzji.

Każdy musiał taką podjąć w swoim życiu. Co się wtedy dzieje? Z jednej strony jesteśmy podekscytowani zmianą, czujemy się wolni, wyzwoleni, z drugiej – boimy się nieznanego, tego, co się może z nami stać. (…) Jeśli czasem zagubimy się w życiu, musimy przez to przejść i na nowo się odnaleźć po drugiej stronie, odrodzić się jakoś ktoś lepszy i bardziej wartościowy.

Pierwszy utwór na płycie nosi tytuł „Lost”, ostatni – „Found”. „Discard Yout Fear” sytuuje się bliżej tej drugiej strony.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także