Bez kategorii

Płyty IRA powędrują do…

/ 25 kwietnia, 2013

Zanim jednak przejdziemy do najważniejszego, czyli ogłoszenia zwycięzców, należy ostatecznie potwierdzić, jaka była prawidłowa odpowiedź. Pytaliśmy, jaki zespół nagrał płytę miesiąca w majowym numerze magazynu Teraz Rock – w odpowiedzi miały Wam pomóc fragmenty rysunku oraz dwie opublikowane w czasie trwania zabawy podpowiedzi. Chodziło nam oczywiście o płytę Deep Purple pt. "Now What?!".

W drugiej części zabawy prosiliśmy Was o wykazanie się kreatywnością i wyobrażenie sobie, że zespoły IRA i Deep Purple grają razem na jednej scenie. Który powinien supportować który? Odpowiedzi były przeróżne, a nagrody otrzymują:

Paulina Przybylska, bo jej argumentacja była jak teksańska masakra;
Mariusz Płotka za wytrwałość;
Jarosław Drzewiecki, czyli niezwykle płodny poeta;
Daniel Ludwiński, bo tytułami włada…
Rafał Kowalski, czyli znawca perkusistów;
Andrzej Karycki za zdrowy rozsądek;
Mateusz Szulborski, bo „jakby to wyglądało”;
Andrzej Kupiec za miłość do rock ‘n’ rolla;
Jan Andrukiewicz, bo ma bilety na nieistniejący koncert;
Łukasz Dzierżyński za trafne wyliczenia, co my – humaniści – doceniamy.

Niestety nie wszyscy, którzy przysłali do nas odpowiedzi prawidłowo odgadli, o jaki album nam chodziło. Mimo to zachęcamy do brania udziału w naszych następnych konkursach. Obecnie trwa zabawa, w której można wygrać dwa podwójne zaproszenia i dwie płyty (o czym szerzej TUTAJ).

Przypominamy, że dziesiątka wyżej wymienionych szczęśliwców otrzyma płyty pt. "X" zespołu IRA. Album ten to dziesiąte studyjne dzieło formacji, będące dwupłytowym wydawnictwem. Na pierwszym krążku znalazło się 10 premierowych utworów. Na drugim zamieszczono trzy utwory z repertuaru zespołu nagrane w wersji anglojęzycznej, przeboje IRA w nowych aranżacjach oraz utwór "Ocean" nagrany w duecie wokalnym z Patrycją Markowską.

W majowym numerze pisma Teraz Rock ukazał się obszerny wywiad z Arturem Gadowskim i Wojciechem Owczarkiem, muzykami grupy IRA. Jednym z tematów rozmowy jest oczywiście płyta "X".

Redakcja

KOMENTARZE