Podpisz się na gipsie dla Dave'a Grohla!

/ 19 czerwca, 2015

Tydzień temu podczas koncertu w Szwecji zespół zdążył zagrać tylko dwa utwory, gdy frontman Foo Fighters złamał nogę. Dave Grohl pojechał do szpitala, ale obiecał publiczności, że wróci i dokończy występ. Tak też zrobił. Ten akt wzruszył nie tylko zgromadzonych na stadionie Szwedów.

Agencja EVB i firma BausCode z pomocą fanów Foo Fighters postanowiły podziękować rockmanowi. Teraz na stronie signdavescast.com każdy może podpisać się (jeśli tylko ma konto na Twitterze) na wirtualnym gipsie i życzyć Dave’owi szybkiego powrotu do zdrowia. Tyle napisów, ile tylko się da, wydrukowanych zostanie na prawdziwym gipsie, który przekazany zostanie muzykowi.

Przedstawiciel agencji opowiada o akcji:

Internet jest najlepszy, kiedy wykorzystuje się go w dobrym celu. Uczczenie tego hardcorowego aktu, którym było dokończenie koncertu ze złamaną nogą, to właśnie sposób, w jaki możemy wykorzystać technologię.

Dave Grohl występ w Götebourgu dokończył, ale kolejne koncerty – m.in. na festiwalach Pinkpop oraz Glastonbury – już musiał odwołać. Na oficjalnej stronie Foo Fighters długo przepraszał za to wszystkich, którzy kupili bilety na te imprezy, ale fizycznie nie byłby w stanie ich zagrać. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia!

ud | fot. marktristan, CC BY-SA 2.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także