Projekt perkusisty Slipknot nabrał kształtów

/ 29 maja, 2013
 
Joey Jordison udzielił niedawno wywiadu brytyjskiej edycji pisma Metal Hammer. Zdradził w nim szereg szczegółów dotyczących nowego projektu muzycznego. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że rozpoczęły się studyjne prace.
 
– Pracowałem nad nowym materiałem do Slipknot, gdy tylko skończyliśmy trasę promującą "All Hope Is Gone", ale skończyłem z taką ilością materiału, że musiałem zrobić krok w tył i przestać nad nim pracować – stwierdził Joey Jordison w wywiadzie.
 
– Miałem masę materiału, który był naprawdę zabójczy i ciężki, cześć z niego zacząłem przerabiać w zupełnie innym kierunku. Zacząłem się skupiać na post-punku i rzeczach industrialnych, które zawsze kochałem. Dodawałem do tego superciężkie i brutalne gitary. Tak to się zaczęło. Zajęło mi kilka lat, by osiągnąć ten punkt, ale mogę szczerze powiedzieć, że to najbardziej satysfakcjonująca rzecz, jaką zrobiłem w studio. Nie mogę się doczekać, aż każdy będzie mógł usłyszeć to gówno – dodał perkusista zespołu Slipknot.
 
Joey Jordison zdradził również personalia muzyków, którzy wraz z nim pracują nad tym niezatytułowanym jeszcze projektem. Na gitarach grają Jed Simon (Strapping Young Lad) i Kris Norris (Darkest Hour), na instrumentach klawiszowych udziela się Chris Vrenna (Nine Inch Nails), a wokalistą jest Henry Derek Bonner (Blood Promise). 
 
W sieci opublikowany został film rejestrujący przebieg prac studyjnych nad nowym projektem Jordisona:
 
Przypomnijmy, że grupa Slipknot powinna wypuścić na rynek nowy studyjny album w 2014 roku. Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi niektórych muzyków. 

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także