Przystanek Woodstock: ogłoszono kolejnego wykonawcę

/ 20 lutego, 2014

Jak poinformowano właśnie na oficjalnej stronie internetowej Przystanku Woodstock, w czasie 20. edycji tego niezwykłego festiwalu na scenie pojawi się zespół Coma – laureat Złotego Bączka za koncert w 2007 roku. Wcześniej ogłoszono, że w Kostrzynie nad Odrą zobaczymy między innymi zespoły Accept, Skid Row, Volbeat, Budka Suflera i T.Love.

Przypomnijmy, że Piotr Rogucki – wokalista zespołu Coma – był niedawno gościem na płycie zespołu Within Temptation. Zaśpiewał w utworze "Whole World is Watching", do którego przygotowano również teledysk:

Ostatnie lata dla zespołu Coma były niezwykłe. Pracowity rok 2010 zespół kończy sukcesem akustycznej trasy "Power Off Coma", która do klubów, teatrów, filharmonii przyciąga tłumy nie tylko fanów Comy, ale także tych których ciekawi ten wyjątkowy spektakl muzyczny łączący klasykę z rockowym brzmieniem. Wiosną 2011 r. pojawia się solowy krążek Piotra Roguckiego zatytułowany: "Loki – wizja dźwięku". W tym czasie zespół pracuje już nad nowym albumem. Ostatecznie nagrania nowego albumu Comy kończą się w lipcu 2011. Zespół postanawia nie tytułować płyty, ale oznaczyć ją jedynie kolorem czerwonym. Album pojawia się 17 października 2011 i zyskuje status Złotej Płyty w tydzień po premierze. Drugi singiel "Los cebula i krokodyle łzy" przez wiele tygodni okupuje playlisty stacji radiowych i znajduje się w czołówce list przebojów (na liście Programu Trzeciego przez prawie dziesięć tygodni znajduje się w pierwszej trójce). 

Rok 2012 to rok wielu nowych aktywności artystycznych. Na początek grupa występuje na historycznym otwarciu Stadionu Narodowego w Warszawie. Piotr Rogucki wydaje kolejny solowy album "95-2003" będący muzycznym powrotem do czasów aktywności solowej sprzed początków Comy. Piotr angażuje się również aktorsko, grając jedną z głównych ról w serialu "Misja Afganistan". Coma w tym czasie przygotowuje drugi anglojęzyczny album oraz rozpoczyna jesienną trasę koncertową. Trasa "Ulubiony numerek" upływa pod szyldem liczby 15. Coma rozpoczyna bowiem świętować piętnasty rok swojej działalności.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także