Slash zdradza, na którym utworze zarobił najwięcej

/ 20 lutego, 2014

Fanów zawsze interesują wszystkie tematy związane z zarobkami ich ulubieńców. Nie tak dawno pisaliśmy, że jeden z tabloidów wyliczył, że Sting zupełnie nic nie robiąc, ale korzystając z obowiązującego prawa, zarabia 2 tysiące dolarów dziennie w związku z posiadanie praw autorskich do utworu "Every Breath You Take".

Teraz natomiast Slash, były gitarzysta Guns N' Roses, został zapytany przez portal Metro.co.uk, który z napisanych przez niego utworów przyniósł mu największy zysk:

Zwykle większy zysk przynoszą całe albumy, a rzadziej single, ale przypuszczam, że "Sweet Child O' Mine", ponieważ jest najczęściej coverowane. Jest kilka świetnych wersji instrumentalnych na fortepian lub skrzypce, choć niektóre wykonania mnie przerażały. Siedziałem kiedyś w gabinecie lekarskim i myślałem "To brzmi znajomo", a później zorientowałem się, że to była interpretacja jednego z moich utworów. To niekiedy straszne uczucie.

Tekst utworu "Sweet Child O' Mine", który znalazł się na debiutanckiej płycie zespołu opublikowanej w 1987 roku, został napisany przez Axla Rose'a, natomiast Slash był współautorem muzyki.

Gitarzysta pracuje obecnie nad kolejnym solowym albumem. W tym wypadku, podobnie jak i w poprzednim, wspomaga go między innymi Myles Kennedy (więcej na temat TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także