Koncert poświęcony Markowi Jackowskiemu

/ 20 lutego, 2014

Koncerty "Oprócz błękitnego nieba" odbędą się 16 marca na scenie wrocławskiego klubu Anima. Miejsce i data są symboliczne, bo to właśnie w tej sali Marek Jackowski zagrał rok wcześniej swój ostatni w życiu koncert.

W obu koncertach swój udział potwierdzili przyjaciele Marka i wokaliści, którzy wzięli udział w nagraniu Jego ostatniej płyty: Anna Maria Jopek, Anna Wyszkoni, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski, Muniek Staszczyk, Janusz "Yanina" Iwański oraz Marek Raduli.

Album "Marek Jackowski", który ukazał się w październiku 2013 roku, uzyskał już status Złotej Płyty, a koncerty we Wrocławiu będą połączone z wręczeniem tego trofeum obecnej na sali rodzinie Marka Jackowskiego oraz wokalistom, którzy zaśpiewali z nim na tej płycie.

Marek Jackowski był jednym z najwybitniejszych kompozytorów rockowych w historii polskiej muzyki. Ten urodzony 11 grudnia 1946 roku w Starym Olsztynie artysta skomponował ponad sto piosenek, z których więcej niż połowa stała się powszechnie znanymi przebojami. Był założycielem i liderem zespołu Maanam, tworzył legendarne grupy Osjan, Anawa, Vox Gentis, nagrywał też płyty pod własnym nazwiskiem. Do Jego największych solowych przebojów należą: "Oprócz błękitnego nieba", "W życiu trzeba zawsze wolnym być""Kochaj mnie i daj mi siebie".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także