Rammstein zbliża się do końca kariery?

/ 12 września, 2014

Fani zespołu Rammstein mogą być zniecierpliwieni – nie dość, że album "Liebe Ist Für Alle Da" ukazał się pięć lat temu, to dodatkowo nie pojawiały się żadne konkretne informacje dotyczące tego, czy powstaje nowe wydawnictwo. Jak się teraz okazuje, muzycy postanowili zrobić sobie małą przerwę.

O tych sprawach opowiadał w wywiadzie dla brytyjskiego Metal Hammera wspomniany Kruspe:

Myślę, że Rammstein to jedna z tych rzeczy, która nigdy się nie kończy. Chodzi o to, że istnieje pewna specyficzna chemia, własna energia. Wydaje mi się, że nawet jakbyśmy powiedzieli, że to już koniec, to w rzeczywistości nie byłaby to prawda. Więc jeśli pytacie mnie, czy coś teraz robimy, odpowiedź jest jedna – zrobiliśmy sobie wolne. Spotkaliśmy się kilka miesięcy temu i pogadaliśmy. Zawsze spotykamy się raz do roku, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy niczego nagrywać i spotkamy się ponownie w przyszłym roku.

Muzyk zapewnił jedynie, że zespół zdecydował się opublikować koncertowe DVD, które powinno pojawić się na rynku w najbliższym czasie. Zasugerował jednocześnie, że bardzo prawdopodobne są kolejne koncertowe wydawnictwa, jednak nie ma mowy o krążku z premierowym materiałem. Przynajmniej na razie…

Dyskografię Rammstein zamyka wspomniany "Liebe Ist Für Alle Da" z 2009 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także