Ray Wilson podbije Lublin, Gdynię i Szczecin

/ 6 lutego, 2014

Na najbliższe koncerty Ray Wilson zabiera nie kwartet, a kwintet. Do składu akustycznego (Szkot występuje m.in. ze starszym bratem Stevem) zespołu Raya Wilsona na stałe dołączył saksofonista i klarnecista Marcin Kajper. Jego solo można obejrzeć i wysłuchać na clipie z koncertu, który odbył się w łódzkim Teatrze Muzycznym.

Okazuje się, że chociaż Ray Wilson od lat mieszka w Polsce dla wielu osób jest to nadal zaskakujące. Artysta tak tłumaczy swoją decyzję:

Przyjechałem i zostałem tu, bo zakochałem się w polskiej dziewczynie. Nigdy wcześniej nie sądziłem, że zamieszkam w Polsce. Ale skończyłem już przecież 40 lat i uznałem, że zostanę w Polsce. Kraj cały czas się zmienia i to jest bardzo dobre, zwłaszcza dla artysty.  Uważam, że Polacy to ludzie bardzo przyjaźni, a kraj ma wiele uroku i charakteru. Poza tym kocham Europę  i naprawdę wierzę, że to najlepsze miejsce na Ziemi.

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na trzy koncerty szkockiego wokalisty, które odbędą się kolejno w Lublinie, Szczecinie i Gdyni.

Koncerty z serii Genesis Classic – Ray Wilson & Quintett przedstawiają największe przeboje Genesis ("Follow You Follow Me", "No Son Of Mine", "Jesus He Knows Me", "Invisible Touch", "Ripples" czy "Carpet Crawlers") w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona oraz jego zespołu. W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji Szkota.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także