Red Hot Chili Peppers nagrywa nowy album

/ 16 maja, 2014

Wygląda na to, że panowie z Red Hot Chili Peppers w końcu postanowili wziąć się za nagranie nowego albumu. Kilka miesięcy temu Flea mówił o potrzebie hibernacji przed rozpoczęciem prac. Jak wynika ze słów Chada Smitha, ów okres się już zakończył, a on i jego koledzy przygotowują nowy materiał.

Perkusista wspominał o tym w wywiadzie dla Billboard:

To trwa zaledwie kilka miesięcy, więc dopiero zaczęliśmy pisać i mamy do załatwienia wiele różnych spraw. To jednak mój ulubiony moment [procesu twórczego – przyp. red.] – bycie kreatywnym, przedstawienie swoich pomysłów. Wchodzisz do studia o 11 z czymś, co nie jest kawałkiem muzyki, wszyscy przy tym pracują i trzy godziny później mamy już muzykę, której wcześniej nie było.

Dziennikarze zapytali Chada Smitha o to, jak będzie brzmiał nowy album, ale ten nie potrafił odpowiedzieć:

Zawsze staramy się coś zmieniać i rozwijać w sobie nowe rzeczy, więc nie robimy płyty takiej, jaką zrobiliśmy trzy lata temu. Robimy coś zupełnie innego. I nigdy nie wiadomo, co nam z tego wyjdzie.

Przypomnijmy, że dyskografię Papryczek zamyka album "I'm with You", który został opublikowany w sierpniu 2011 roku. Było to dziesiąte długogrające wydawnictwo Kalifornijczyków. Płytę promował między innymi teledysk przygotowany do utworu "Look Around":

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także