Ritchie Blackmore – znamy datę pierwszego rockowego koncertu od lat

/ 19 października, 2015

Ritchie Blackmore niedawno z Blackmore’s Night wydał kolejną płytę – „All Our Yesterdays”, lecz przyznał, że czasem tęskni za mocniejszym graniem. Niedawno były gitarzysta Deep Purple i Rainbow ujawnił pierwsze szczegóły swojego rockowego powrotu. Teraz wiemy już trochę więcej.

Niemiecki portal swp.de donosi, że jeden z zaledwie kilku koncertów Ritchiego Blackmore’a odbędzie się 18 czerwca 2016 roku podczas festiwalu Monsters of Rock w Bietigheim-Bissingen w Niemczech.

Fani od jakiegoś czasu zadawali sobie pytanie – z kim wróci gitarzyści: z Rainbow czy z Deep Purple? Znamy już również odpowiedź na to pytanie. Podczas koncertów usłyszymy utwory z repertuarów obu tych zespołów. Muzycy towarzyszący Ritchiemu raczej nie będą szerzej znani.

Robię to dla fanów, z nostalgii i dlatego że wokalista, które znalazłem jest bardzo ekscytujący; jakby Dio spotkał Freddiego Mercury’ego. dzięki temu tłumy go poznają, jestem pewien, że zostanie bardzo sławny dzięki swojemu głosowi.

Do wyczekiwanych występów jeszcze trochę czasu. W ramach osłodzenia oczekiwania już w listopadzie do sklepów trafi DVD „The Ritchie Blackmore Story”. Prawdziwi miłośnicy twórczości tego muzyka zawsze też mogą posłuchać najnowszego Blackmore’s Night.

ud | fot. Nick Soveiko, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także