Rock Niepodległości – patriotyczny rock znów w Warszawie

/ 18 października, 2011

Wstęp na koncert 11 listopada jest bezpłatny – aby uzyskać wejściówkę należy zarejestrować się na stronie www.rockniepodleglosci.pl. Oprócz Lombardu na scenie warszawskiego klubu Palladium pojawią się Night Rider, Magnetar oraz Sundaless, który został wyłoniony w drodze głosowania fanów na profilu Rock Niepodległości na Facebooku.

Wspólnym mianownikiem każdego z występów będzie akcent patriotyczny. Lombard zapowiedział nawet specjalny multimedialny program patriotyczny – muzyce zespołu towarzyszyć będą wizualizacje, archiwalne materiały filmowe i grafiki.

Koncert zostanie poprzedzony paradą motocykli Harley Davidson oraz wystawą sprzętu zbrojeniowego. Organizatorzy zapowiadają także specjalną linię designerskich mebli oraz gitarę Rock Niepodległości.

Rock Niepodległości to jednak nie tylko muzyka rozrywkowa, ale i poważna dyskusja. 7 listopada w ramach projektu odbędzie się konferencja, podczas której liczni eksperci będą dyskutować na temat współczesnych wymiarów bezpieczeństwa Polski oraz patriotyzmu XXI wieku.

– Ubiegłoroczna edycja projektu Rock Niepodległości udowodniła, że w Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na świętowanie 11 listopada w nowoczesny, młodzieżowy sposób. Młodzi ludzie chcą manifestować swój patriotyzm, co dostrzegamy przez cały rok, nie tylko w Święto Niepodległości. Ten jeden dzień to jednak wyjątkowy symbol. Wszystkich, którzy swój patriotyzm chcą postrzegać również przez pryzmat dobrej zabawy, zapraszamy na Rock Niepodległości – mówi Małgorzata Zakrzewska, organizator wydarzenia.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także