Roger Taylor o planach wydawniczych zespołu Queen

/ 1 stycznia, 2014

Ostatnio było bardzo głośno o zespole Queen. Okazało się bowiem, że nie tylko powstaje film biograficzny o wokaliście formacji, ale przygotowywane są nowe wydawnictwa. Muzycy z zespołu przeglądają archiwa w poszukiwaniu niepublikowanych materiałów, a Brian May ambitnie walczy o możliwość publikacji duetów nagranych przez Freddiego Mercury'ego i Michaela Jacksona.

Między innymi o tych sprawach mówił na naszych łamach Roger Taylor:

W 2011 roku ukazały się reedycje studyjnych płyt Queen, z których każda została poszerzona o drugi dysk z dodatkowym materiałem. Jednak na wszystkich płytach znalazła się tylko jedna niepublikowana w żadnej wersji piosenka – Feelings Feelings zarejestrowana w 1977 roku podczas pracy nad albumem News Of The World. Wiem, że w archiwach zespołu spoczywa więcej tego typu ciekawostek. Jaka jest szansa na ukazania się większej ilości niepublikowanego materiału z archiwów Queen?

Brian May pracuje nad tym niepublikowanym materiałem. Jest tego bardzo dużo i muszę powiedzieć, że o wielu rzeczach zupełnie zapomniałem. Jest wśród nich wiele interesujących kompozycji – niektóre są naprawdę dobre. I na pewno część z nich się ukaże. Ale nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów, żadnych dat. Musimy wykonać jeszcze sporo pracy studyjnej, aby wiedzieć, na czym stoimy.

A jest szansa na kolejny album w stylu Made In Heaven?

Nie, nie ma takich planów…

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o planach wydania nagrań, które w połowie lat 80. Freddie Mercury zarejestrował z Michaelem Jacksonem. Jaka jest szansa, aby w końcu ujrzały światło dzienne?

Mam nadzieję, że się ukażą, ale wszystko zależy od spadkobierców Michaela Jacksona. Bardzo trudno się z nimi dogadać. Podobnie zresztą jak z Sony Music. Tak więc wszystko jest w ich rękach. My wykonaliśmy wspaniałą pracę z jednym z utworów, drugi też powinien być skończony, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. Niestety, los tych nagrań nie zależy od nas.

Cały wywiad Michała Kirmucia z muzykiem z zespołu Queen znajdzie się w styczniowym numerze pisma Teraz Rock. Jego publikacja już jutro – zapraszamy do kiosków!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także