Ronnie James Dio – jak wspominają go inni muzycy?

/ 16 maja, 2015

16 maja 2015 roku mija 5 lat od śmierci wokalisty zespołów Elf, Rainbow, Black Sabbath, Dio i Heaven & Hell. Z tej okazji serwis loudwire.com zapytał innych muzyków, jak zapamiętali tego wybitnego artystę.

Frontman Papa Roach, Jacoby Shaddix, postawił sprawę jasno:

Ronnie James Dio jest najlepszym metalowym wokalistą wszech czasów. Nie mam żadnego problemu ze stwierdzeniem tego.

Lzzy Hale z Halestorm opowiedziała o „Holy Diver” – pierwszym nagraniu z Dio, które kupiła. Szybko wyszło na jaw, że woli Black Sabbath z nim na wokalu. Po prostu kocha jego głos. Zdradziła także, jakiej rady udzielił jej Ronnie James po jednym z występów Halestorm oraz Heaven & Hell. Muzycy po koncercie mieli wyjść do fanów.

Lzzy, to ta chwila. Nie będziesz pamiętać tego miejsca, nie będzie pamiętać twarzy osób, które dziś spotkasz, ale oni zapamiętają spotkanie z tobą do końca swojego życia, więc postaraj się dla każdej osoby z osobna.

Kerry King ze Slayera żałuje, że ścieżki jego i Ronniego Jamesa Dio nie przecięły się wcześniej.

Na nieszczęście spotkałem Dio późno w swoim życiu. Nie mam historii z 20-30 lat. Chciałbym poznać go wcześniej. (…) Jedna z najmilszych osób, które spotkałem. Prawdziwy skarb.

Jeszcze później wspominanego artystę poznał Slash.

Był wspaniały. Byłem jego fanem od czasów Rainbow, coverowałem trochę utworów Rainbow (…) Ale nie spotkałem go aż do 2007 roku. Był bardzo miły, zaprzyjaźniliśmy się.

Corey Taylor ze Slipknota i Stone Sour podkreśla dobre serce największego głosu heavy metalu. Dio był jedną z najsympatyczniejszych i najzabawniejszych osób, które spotkał. O jego zdolnościach wokalnych powiedział natomiast:

Ronnie był jednym z tych gości, którzy sprawiali, że wszystko wyglądało tak łatwo.

Jedna osoba opowiedziała o czymś innym niż jego głos – Chuck Billy z zespołu Testament skupił się na jego poezji.

Ronnie dla mnie to przede wszystkim teksty, wspaniałe teksty, w których opowiadał historie. Łatwo można sobie zwizualizować, o czym śpiewa.

A jak Ronnie James Dio zapisał się w Waszej pamięci?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także