Rusza druga edycja Otwartych Wtorków z NuPlays

/ 9 września, 2013

Podczas 15 koncertów, które odbywać się będą przez najbliższe 4 miesiące, wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców. Podobnie, jak podczas pierwszej edycji, nagrodami będą: profesjonalna sesja nagraniowa oraz występ na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.  

Idea cyklu "Otwarte Wtorki" narodziła się w 2008 roku, kiedy to Marek "Prezes" Laskowski, właściciel Klubu Progresja, postanowił dać młodym, niedoświadczonym zespołom szansę zagrania koncertu w klubie, w którym grywają najwięksi. Od tego czasu koncerty te na stałe zagościły w kalendarzu Klubu.

W styczniu 2013 roku do inicjatywy Progresji dołączył NuPlays.pl – platforma do sprzedaży muzyki cyfrowej dla niezależnych artystów i wytwórni. Dzięki temu "Otwarte Wtorki" zmieniły formułę, przyjęły nazwę "Otwarte Wtorki z NuPlays" i stały się konkursem dla początkujących zespołów.

Pierwsza edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem zespołów, o czym świadczy chociażby fakt, że zgłoszenia spływały nawet po terminie zakończenia ich przyjmowania. Dlatego też organizatorzy z NuPlays i klubu Progresja wspólnie postanowili, aby kontynuować to przedsięwzięcie.

We wtorek, 10 września, startuje druga edycja konkursu. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostały 32 zespoły, które zaprezentują swoje umiejętności podczas ośmiu koncertów eliminacyjnych. Na pierwszy ogień pójdą formacje: Booster, Forbidden District, Forever Freedom i Stacja Kamczatka. Po eliminacjach, do dalszego etapu przejdzie 16 kapel, które dalej walczyć będą o wygraną.

Więcej informacji o NuPlays TUTAJ.

NuPlays jest platformą, na której niezależni artyści i wytwórnie mogą oferować swoją muzykę oraz powiązane z nimi oferty: CD, winyle oraz gadżety i usługi takie jak np. streaming koncertów na żywo, a nawet sprzedaż prywatnych koncertów. W NuPlays działa także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami – spotkaniami z ulubionymi zespołami, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd. Wszystko zależy od kreatywności artystów!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także