Sabaton zainspirowany Metallicą i The Doors

/ 5 lipca, 2016

Choć płyta „The Last Stand” zostanie opublikowana dopiero 19 sierpnia, wiemy o nim całkiem sporo. Szwedzi z grupy Sabaton zaprezentowali przede wszystkim utwór „The Lost Battalion”, opublikowali również trailer swojej ósmej płyty. Dziś natomiast pojawiła się kolejna jej zapowiedź, a muzycy przekonywali, że będzie to album wujątkowy.

Thobbe Englund skupił się na muzycznych inspiracjach, a te są naprawdę imponujące:

Wydaje mi się, że znajdziesz tam nawiązania do Deep Purple. Słychać Metallicę, słychać też cięższe rzeczy. Można też usłyszeć The Doors i tego typu klimaty. Tak, to bardzo różnorodny album.

W kolejnych wypowiedziach Joakim Brodén i Chris Rörland przekonywali, że „The Last Stand” będzie najlepszym wydawnictwem w całym dorobku grupy Sabaton, ponieważ podczas jego nagrywania dali się z siebie absolutne maksimum.

Jeśli jesteście ciekawi, jak nowy materiał zespołu wypada na żywo, będziecie mieli dwie okazje, żeby zobaczyć Sabaton w akcji. Szwedzi zagrają na wrocławskim festiwalu wRock For Freedom oraz na odbywającej się w Straszęcinie koło Dębicy imprezie Czad Festiwal

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także