Sepultura z dłuuugim tytułem nowej płyty

/ 19 lipca, 2013
 
Sepultura nad nową płytą pracuje z legendarnym producentem, Rossem Robinsonem. Grupa kooperowała już z nim przy wydanej w 1996 roku płycie "Roots". Gościnnie na płycie wystąpił Dave Lombardo, były perkusista grupy Slayer.
 
Dziś brazylijsko-amerykański kwartet zdradził tytuł nowej płyty. Następca wydanego w 2011 roku albumu "Kairos" został zatytułowany "The Mediator Between the Head and Hands Must Be the Heart". Premiera krążka zaplanowana jest na koniec października, a jego wydawcą będzie wytwórnia Nuclear Blast. 
 
 
Jak poinformowali muzycy formacji, nowy album jest inspirowany filmowym arcydziełem "Metropolis" z 1927 roku. "The Mediator Between the Head and Hands Must Be the Heart" nie będzie jednak albumem koncepcyjnym, jak np. inspirowany filmem "Mechaniczna pomarańcza" album "A-Lex"
 
Andreas Kisser, gitarzysta zespołu tak skomentował wybór tytułu płyty:
 
Zainspirowała mnie fraza, która jest głównym przesłaniem tej historii: "pośrednikiem między głową a ręką musi być serce", chciałem tym wyrazić to, co mówimy w tekstach. W filmie zwariowany milioner chce przekształcić robota w człowieka. To swego rodzaju przeciwieństwo tego, jak dziś żyjemy. Bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy zrobotyzowani, przez internet, okulary Google'a, wszczepianie pod skórę chipy i zglobalizowane niewolnictwo naszego społeczeństwa cierpi w dzisiejszych czasach. Wyrażenie to wskazuje na serce, jako czynnik ludzki, który czyni człowiekiem. Człowiekiem, nie robotem. Serce bije z wolności wyboru, musimy myśleć o sobie by tworzyć prawdziwy świat, nie matrix. 
 
 
Gitarzysta zdradził też co nieco o muzycznej zawartości "The Mediator Between the Head and Hands Must Be the Heart":
 
Album jest brutalny, szybki i bezpośredni. Czuję, że to najlepsza Sepultura w historii, bez ściemy. Praca z Rossem Robinsonem ponownie była prawdziwym przywilejem, to jeden z najlepszych producentów. Ma on silny związek z naturą, ludzkim sercem, z życiem w ogóle. Zrobiliśmy album, który jest żywy, bez jakiegoś ściemniania studyjnymi sztuczkami. Graliśmy sobie razem w pokoju eksplodując energią tak silną, że wręcz namacalną. Serce nigdy nie przestanie bić dla ludzkości, nie jesteśmy robotami. Mamy czystą, naturalną energię i o to warto walczyć. Nie jesteśmy niewolnikami, nasze serca biją!
 
 
Wkrótce zespół ma ujawnić okładkę płyty "The Mediator Between the Head and Hands Must Be the Heart".

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także