Serj Tankian (System of a Down) z kolejnym solowym utworem

/ 25 maja, 2016

Zespołowi System of a Down tworzenie następcy albumów „Mezmerize” i „Hypnotize” idzie jako tako. Serj Tankian za to nie próżnuje. Na początku maja udostępnił utwór „Artsakh”, opowiadający o ormiańskich wojownikach z Nagorno-Karabakh – regionu Azerbejdżanu. Niecały miesiąc później posłuchać możemy kolejnego kawałka.

Aurora’s Dream” powstał z okazji niedawnej ceremonii przyznania nagród Aurora w stolicy Armenii Erewaniu. Statuetki (i pieniądze) wręczone zostały tym, którzy podejmują działania humanitarne na rzecz ocalenia ludzkiego życia. Wokalista opowiada:

„Aurora’s Dream” to efekt moich trwających lata kompozycyjnych wysiłków. Cieszę się, że napisałem go dla organizacji 100 Lives – robią wspaniałe rzeczy, by zwrócić uwagę na tragedię, które rujnują życie i na prawdziwych bohaterów, które próbują im sprostać.

Po gali, gdzie kompozycje można było usłyszeć po raz pierwszy, utwór trafił do internetu.

Fani System of a Down na razie muszą pocieszyć się tym kawałkiem. O postępie prac Serj mówił niedawno magazynowi „Rolling Stone”.

Komunikujemy się ze sobą i sprawdzamy, czy jesteśmy połączyć razem ten materiał, który mamy. Komunikacja przebiega sprawnie, w tę i we w tę. (…) Gramy sobie utwory i inne rzeczy, wiec jest dobrze. Zobaczymy, co będzie.

Muzycy nie weszli jeszcze do studia, więc wokalista nie potrafił określić nawet przybliżonej daty premiery nowej płyty SOAD.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także