Shure Europe: konkurs dla zespołów muzycznych "Call for Legends"

/ 1 października, 2013

Firma Shure Europe ogłosiła szczegóły tegorocznej edycji swego konkursu dla zespołów muzycznych bez umowy z wytwórnią płytową "Shure Call for Legends". Laureaci konkursu otrzymają sprzęt marki Shure o wartości 3000 Euro, zagają koncert na jednej z darmowych scen na przyszłorocznym prestiżowym Festiwalu Jazzowym w Montreux w Szwajcarii i przez trzy dni będą mogli za darmo nagrywać w doskonałym londyńskim studiu nagraniowym KORE z udziałem znanego producenta i inżyniera dźwięku Chrisa Kimseya za konsoletą. Kimsey zmiksuje także nagrany materiał, wydając zwycięzcom konkursu gotowy minialbum.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich europejskich zespołów muzycznych, które aktualnie nie posiadają umowy nagraniowej czy wydawniczej. Od 7 października do 27 grudnia każdy zespół może wysłać jeden ze swoich utworów przez stronę internetową konkursu (patrz niżej) wraz z krótką biografią wideo. Zgłaszać należy wyłącznie własne kompozycje (covery nie będą przyjmowane). Po upływie terminu zgłaszania utworów Shure dokona wstępnej selekcji, a wybrane w ten sposób utwory przejdą do drugiego etapu konkursu, w którym zwycięzców wyłoni trzyosobowa komisja złożona z weteranów branży muzycznej:

– wspomniany już Chris Kimsey, producent i inżynier dźwięku Rolling Stones, Petera Framptona, Duran Duran i Ash;
Matieu Jaton, Dyrektor Generalny Fundacji Festiwalu Jazzowego w Montreux w Szwajcarii;
Antonie Erroll, Kierownik Działu Artystycznego Universal Music Group w Holandii.

Oprócz laureatów komisja wybierze także finalistów – dwa zespoły otrzymają w nagrodę sprzęt Shure o wartości 1000 Euro.

Szczegółowe informacje i warunki udziału w konkursie znajdują się na www.shure-call-for-legends.eu. Na tej samej stronie można zgłaszać utwory i wideo konkursowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku 2014 roku.

Osoba kontaktowa: Paweł Danikiewicz
Polsound Sp. z o.o.
Ul. Graniczna 17, 05-092 Łomianki
Tel: 22 751-84-87 wew. 211
Email: pawel@polsound.pl
www.polsound.pl

 

mg | mat. pr.

KOMENTARZE

Przeczytaj także