Slayer zdradza, kiedy może opublikować nowy album

/ 16 sierpnia, 2016

Panowie z zespołu Slayer skupiają się obecnie na koncertowaniu. Nieco ponad miesiąc temu pojawili się na festiwalu w Jarocinie (co udokumentowaliśmy publikując galerię z koncertu), później nie schodzili właściwie ze sceny i, patrząc na ich plany, wciąż będą występować. Co jednak z następcą opublikowanego w 2015 roku albumu „Repentless”? Odpowiada Kerry King:

Mamy sporo materiału, który pozostał nam z nagrywania ostatniej płyty. Wszystko dlatego, że napisaliśmy dużo utworów, a tylko część nagraliśmy. Jeśli nowy tekst nie zmieni warstwy muzycznej, te kawałki są właściwie gotowe.

Można więc wywnioskować, że nowy album Slayera pojawi się dość szybko. King jednak jasno dał do zrozumienia, że fani będą musieli trochę poczekać:

Prawdopodobnie moglibyśmy zacząć coś robić pod koniec roku, ale człowieku, wciąż mamy ambitne koncertowe plany na przyszły rok. Obstawiam więc, że… Obecnie mamy 2016, później 2017… Obstawiam, że nie opublikujemy nic przed 2018 rokiem.

Fani wciąż nie wiedzą jednak najważniejszego – czy wokalnie na nowej płycie będzie udzielał się Tom Araya? Muzyk jeszcze w kwietniu przyznał, że rozważa przejście na muzyczną emeryturę. Kerry King w opublikowanym później wywiadzie mówił o ewentualnym kontynowaniu przygody ze Slayerem bez udziału wokalisty i basisty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także