Slayer: kompozycje Jeffa Hannemana na nowej płycie

/ 8 października, 2013

Wiadomo nie od dziś, że zespół Slayer pracuje nad nowym albumem. Muzycy są obecnie w studiu, żeby przygotować następcę wydanej w 2009 roku płyty "World Painted Blood". W wywiadzie dla serwisu Loudwire Tom Araya, wokalista amerykańskiej formacji, zdradził, że chcą skorzystać z kompozycji pozostawionych przez zmarłego na początku maja Jeffa Hannemana:

Nagraliśmy na razie dwa utwory. Jak dotychczas nie miałem dostępu do plików Jeffa, ale planuję je sprawdzić. Musimy jednak załatwić najpierw pewne sprawy. Na pewno przejrzę jego muzykę i zobaczę co tam jest.

Bez wątpienia ma kilka ciekawych pomysłów, które przedstawił nam w minionym roku. Zanim zmarł, miał przygotowany jeden kawałek, który przesłał do nas wszystkich. Pamiętam, że go słuchałem i uznałem, że jest bardzo, bardzo dobry, o czym go poinformowałem. Uznałem, że na pewno Jeff pozostawił materiał, który warto przesłuchać i sprawdzić, czy nie przyda się podczas nagrywania nowego albumu. Na pewno tak zrobię.

Był jeden utwór, którego nie skończyliśmy i nie trafił na "World Painted Blood". Ale teraz kawałek jest już gotowy. Ja i Jeff długo pracowaliśmy wspólnie nad melodią i tekstami, dlatego nie znalazł się na tej płycie. Po prostu dość długo siedzieliśmy nad tym kawałkiem i nie mogliśmy znaleźć czegoś zadowalającego jeśli chodzi o tekst oraz melodię i to był jedyny powód, dla którego numer nie pojawił się na płycie. W końcu jednak nam się udało – jest on ukończony i gotowy do publikacji.

Każdy fan zespołu Slayer wie, jak ogromny wkład w twórczość tej amerykańskiej formacji miał Jeff Hanneman. To on był autorem melodii (i niekiedy tekstów) najbardziej znanych utworów, jak chociażby "Die By the Sword", "Angel of Death", "South of Haven", czy "War Ensamble". Po śmierci muzyka na naszych łamach pojawiło się zestawienie najlepszych utworów stworzonych przez Hannemana (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także