Soundgarden: bilety już w sprzedaży

/ 20 listopada, 2013

Od przedwczoraj wiemy, że słynna formacja Soundgarden w końcu zagra koncert w naszym kraju. Muzycy pojawią się na scenie trzeciego dnia imprezy organizowanej pod nazwą Life Festival Oświęcim 2014. Informacje na temat cen biletów znajdziecie TUTAJ.

Wiadomo, że w czasie przyszłorocznej trasy koncertowej na scenie nie zobaczymy Matta Camerona. O powodach takiej decyzji TUTAJ.

Dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę Chrisa Cornella, powstała w 1984 roku w Seattle. Jako ikona muzyki grunge, jest wymieniana jednym tchem z takimi tuzami gatunku, jak Pearl Jam czy Nirvana. Co ciekawe, w niemal 30-letniej historii, Soundgarden nigdy jeszcze nie zagrał w naszym kraju i jest jedną z ostatnich wielkich grup rockowych, które czekają na debiut przed polskimi fanami. 

Sukces zespołu przyszedł dopiero po 10 latach działalności, dzięki płycie "Superunknown", na której znalazł się m.in. mega-hit "Black Hole Sun". W 1997 roku, u szczytu popularności, zespół przestał istnieć, gdyż – jak stwierdził perkusista Matt Cameron – "został pożarty przez showbiznes". WokalistaChris Cornell z powodzeniem kontynuował karierę solową (nagrał m.in. piosenkę do filmu o Bondzie, "You Know My Name"), wraz z muzykami Rage Against The Machine utworzył też supergrupęAudioslave

W 2010 roku Soundgarden wznowił działalność w oryginalnym składzie: Chris Cornell, Kim Thayil, Ben Shepherd i Matt Cameron. W 2012 roku wydał nowy album "King Animal" – pierwszy od 16 lat.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także