Steven Wilson dzieli się nagraniem ze studia

/ 6 stycznia, 2017

Utwór nazywa się „Pariah” i wykonywany jest w duecie z Ninet Tayeb. Współproducentem i realizatorem nowej płyty Stevena Wilsona będzie Paul Stacey. Wkrótce ma się pojawić więcej informacji na temat płyty.

 
Steven Wilson znany między innymi z zespołów Porcupine Tree, Blackfield, No Man i Storm Corrosion, solową karierę rozpoczął w 2008 roku albumem „Insurgentes”. Jego ostatnie nowe wydawnictwo to „Hand. Cannot. Erase.” z 2015 roku. Potem ukazała się jeszcze składanka „4½”, zbierająca niewydane wcześniej utwory.
 
O tym, że Steven Wilson pracuje nad nową płytą wiadomo już co najmniej od wiosny zeszłego roku. W maju artysta pochwalił się na swoim Instagramie następującą wiadomością:
 

Tak, moi drodzy, to ja w moim domowym studiu, skupiam całą moją energię na pisaniu czegoś, co stanie się SW5 (mam nadzieję, że wymyślę lepszy tytuł, gdy nadejdzie czas (-;). Na zdjęciu możecie zobaczyć, że nie jestem jeszcze pewien, gdzie muzyka i słowa mnie zabiorą, ale z pewnością będzie do zupełnie nowe miejsce, dowiedzmy się tego…

 
W ostatnich tygodniach publikował zdjęcia zdradzające postęp prac nad wciąż niezatytułowanym oficjalnie albumem. Na jednym z nich widać, jak artysta nagrywa partie basu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także