Steven Wilson na dwóch występach w Polsce

/ 24 kwietnia, 2013

Listopad okazał się miesiącem wyjątkowym dla wszystkich fanów Stevena Wilsona. Muzyk, wraz z zespołem (w skład którego wchodzą Guthrie Govan, Adam Holzman, Theo Travis, Nick Beggs oraz Chad Wackerman) zawita po raz kolejny do naszego kraju. Wystąpi w dwóch miastach: Poznaniu i Zabrzu. Bilety trafiły już do sprzedaży. 

 

Steven Wilson jest nam znany przede wszystkim z występów w formacjach Porcupine Tree oraz Blackfield. W 2008 roku postanowił spróbować swoich sił solo – zadebiutował albumem "Insurgentes", który sam opisał jako "połączenie poezji i melancholii". We wrześniu 2011 roku ukazał się jego drugi album solowy (w dodatku podwójny) zatytułowany "Grace For Drowning". Odbiór wydawnictwa, jak i towarzyszącej mu solowej trasy koncertowej był entuzjastyczny. Pamiątką po tournée jest wydawnictwo "Get All You Deserve".

Najnowszy, wydany pod koniec lutego 2013, trzeci album sygnowany nazwiskiem Stevena Wilsona "The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)" spotkał się ze znakomitym przyjęciem fanów i krytyków muzycznych.

Wywiad ze Stevenem Wilsonem ukazał się w marcowym numerze Teraz Rock – możecie go znaleźć również na naszej stronie.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także