Świetna przedsprzedaż płyty Pink Floyd

/ 23 października, 2014

Brytyjski oddział największego sklepu internetowego – Amazon.co.uk – przekazał ciekawą informację. Wynika z niej, że najchętniej zamawianym w przedsprzedaży albumem 2014 roku jest "Endless River" grupy Pink Floyd. Pierwszy od 20 lat krążek legendarnej formacji wyprzedził wydawnictwa Coldplay, Kasabian czy Bruce'a Springesteena.

Oto lista dziesięciu najczęściej zamawianych płyt w systemie "pre-order":

01. Pink Floyd "The Endless River"
02. Coldplay "Ghost Stories"
03. Bruce Springsteen "High Hopes"
04. Paolo Nutini "Caustic Love"
05. Ed Sheeran "X"
06. Kasabian "48:13"
07. Elbow "The Take Off And Landing Of Everything"
08. Collabro "Stars"
09. Royal Blood "Royal Blood"
10. Wilko Johnson and Roger Daltrey "Going Back Home"

Serwis przedstawił również listę "wszech czasów najchętniej zamawianych płyt" i okazało się, że nowy krążek Pink Floyd uplasował się na piątym miejscu. Na pierwszym znalazł się album grupy One Direction, dalej był między Robbie Williams. "Endless River" wyprzedziło natomiast Coldplay i Amy Winehouse.

Premiera płyty "Endless River" zbliża się wielkimi krokami – wydawnictwo pojawi się na sklepowych półkach już 10 listopada. W sieci pojawiły się zaledwie trzy półminutowe fragmenty utworów pochodzących z nowej płyty Pink Floyd. Przypomnijmy, że krążek zawiera materiał zarejestrowany jeszcze z Rickiem Wrightem i płyta jest hołdem dla jego twórczości. W studiu nie znalazł się oczywiście Roger Waters.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także