Ekscytujące wieści z obozu Exlibris

/ 23 października, 2014

Formacja Exlibris ogłosiła kolejnego gościa, który pojawi się na płycie "Aftereal". Na krążku, który swoją premierę będzie miał się 24 listopada zaśpiewał Tom S. Englund, wokalista i gitarzysta szwedzkiego Evergrey

Tę współpracę ocenia Piotr Sikora, klawiszowiec Exlibris:

Być może nie jest to coś, co słychać od razu po włączeniu naszej płyty, ale Evergrey był i jest dla nas, jako muzyków, bardzo silną inspiracją od samego początku istnienia naszego zespołu. Mieliśmy napisany jeden utwór, do którego głos Toma Englunda pasowałby idealnie, więc był on pierwszą osobą, o której pomyśleliśmy i od razu się udało! To niesamowite uczucie słuchać napisanej przez siebie piosenki, zaśpiewanej przez człowieka, który jest twoim muzycznym bohaterem –  przez dosłownie pół twojego życia.

Na "Aftereal" pojawiło się kilku ciekawych gości: Zbigniew Wodecki, Piotr „Dziki” Chancewicz (Wild Pig, Mech), Piotr Rutkowski współpracujący z Corruption oraz Michał Staczkun (Hate).

Specjalnie dla swoich fanów zespół przygotował zapowiedź płyty, na której uchylają rąbka tajemnicy. Jak będzie brzmiał album "Aftereal"?

Lista utworów:

01. The Continuum
02. Escape Velocity
03. The Day Of Burning
04. In The Darkest Hour
05. Omega Point
06. Before The Storm
07. King Of The Pit
08. Darker Than Black
09. Closer
10. False Messiah
11. The Mental Crusade
12. Suspended Animation 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także