Świetna sprzedaż nowej płyty Slipknot

/ 29 października, 2014

Slipknot cieszy się szczególnym szacunkiem i uznaniem na terenie Stanów Zjednoczonych, dlatego świetny debiut w rankingu Billboard 200 nie powinien dziwić. Podobnie było z opublikowaną w 2008 roku płytą "All Hope Is Gone". Należy jednak zwrócić uwagę, że o ile miejsce było takie samo – pierwsze w debiucie, o tyle liczba sprzedanych egzemplarzy jest zupełnie inna.

Sześć lat temu Slipknot sprzedał w debiucie niespełna 240 tysięcy kopii płyty, natomiast ".5: The Gray Chapter" rozeszło się w siedem dni w nakładzie 132 tysięcy. Spory wpływ na tę różnice ma bez wątpienia kształt obecnego rynku wydawniczego, który przez ostatnie sześć lat uległ ogromnej zmianie.

Wszystko to jednak nie zmienia faktu, że nowy album Slipknot już można określić jako wydawniczy przebój, a sama płyta na pewno spotka się ze sporym zainteresowaniem nie tylko w Ameryce Północnej, ale również w Azji czy Europie. Wszystko dlatego, że ".5: The Gray Chapter" to płyta przełomowa dla amerykańskiego zespołu – w nowym składzie, z nowymi maskami i nowym podejściem do promocji w sieci.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także