Szczegóły nowej płyty Tank

/ 20 lutego, 2015

Legenda brytyjskiego heavy metalu, Tank, powraca wiosną tego roku z nowym studyjnym albumem. Krążek "Valley Of Tears" nagrany w odświeżonym składzie z ZP Theartem, w roli wokalisty, ukaże się nakładem Metal Mind Productions już 25 maja.
 
Cliff Evans, gitarzysta Tank komentuje tytuł płyty:

Tytuł płyty pochodzi od nazwy słynnej bitwy czołgów podczas wojny Jom Kippur w 1973 roku, podczas której jedna ze stron była zupełnie zdominowana ilością przeciwników ale walczyła bohatersko ze wszystkimi przeciwnościami.  Uważamy, że rodzaj muzyki, który gramy, powoli zaczyna zanikać i my także musimy teraz walczyć aby utrzymać go przy życiu. Mamy nadzieję, że album ‘Valley of Tears’ spowoduje, że inne zespoły, fani nigdy nie zapomną tego, czym jest prawdziwy metal.

Nowy, album Tank zatytułowany "Valley Of Tears" ukaże się 25 maja. Będzie to ich pierwszy album nagrany z jednym z najlepszych rockowych wokalistów na obecnej scenie muzycznej – ZP Theartem, znanym z wcześniej z formacji Dragonforce. Poza nim w Tank aktualnie grają Cliff Evans (gitara), Mick Tucker (gitara) oraz najnowsze nabytki: ex-perkusista Sodom – Bobby Schottkowski oraz aktualny basista Blind GuardianBarend Courbois.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także