Curly Heads w Trójce

/ 19 lutego, 2015

Zespół powstał w 2010 roku w Dąbrowie Górniczej. Tworzą go: Dawid Podsiadło – wokal, Oskar Bała – gitara, Tomek Szuliński – gitara, Tomek Skuta – bas i Damian Lis – bębny. – O ile pięć lat temu nie traktowaliśmy naszego grania zbyt poważnie, to dziś chyba już nikt z nas nie wyobraża sobie, że moglibyśmy się rozstać z muzyką i ze sobą nawzajem. Dziś muzyka jest dla nas najważniejsza, zaraz po rodzinie i miłości – mówił Piotrowi Stelmachowi jesienią ub.r. w Trójkowej audycji "Offensywa" Oskar Bała, współzałożyciel zespołu. – Mamy mnóstwo szczęścia w życiu. Dzięki temu, że mogliśmy sobie zawsze ufać, to dziś jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy – dodał wówczas, mając na myśli premierę debiutanckiego krążka Curly Heads, wokalista i lider zespołu – Dawid Podsiadło.

Krążek "Ruby Dress Skinny Dog" ukazał się w momencie, kiedy Dawid Podsiadło był cenionym i rozpoznawalnym artystą. Przypomnijmy – w 2012 roku wokalista Curly Heads w brawurowym stylu wygrał program "X-Factor", a rok później ukazała się jego debiutancka solowa płyta "Comfort and Happiness". Album odniósł wielki sukces, posypały się nagrody i propozycje koncertów. Obecnie Dawid Podsiadło swoją karierę prowadzi dwutorowo – koncertuje i nagrywa wraz ze swoim zespołem, ale nie stroni również od występów solowych.

Występ Curly Heads w Studiu im. Agnieszki Osieckiej nie będzie debiutem Dawida w Trójce – 15 września 2013 roku wokalista promował przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 swój solowy, debiutancki materiał, za który otrzymał później prestiżową nagrodę – "Mateusza Trójki". Tak zaczęła się jego przyjaźń z Programem 3 Polskiego Radia – w tym samym roku artysta wziął udział (wraz z Arturem Andrusem i Zbigniewem Zamachowskim) w kampanii wizerunkowej "Trójka nie nadaje bzdur. Pokazuje je tylko w reklamie".

Transmisja koncertu Curly Heads w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 22 lutego o godz. 20.05. Gospodarzem wieczoru będzie Piotr Stelmach.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także