Teraz Słucham – Paweł Brzykcy (kwiecień)

/ 14 kwietnia, 2015

W kwietniu Paweł Brzykcy poleca:

BLIND GUARDIAN – Beyond The Red Mirror

Tolkienowskie klimaty, tak jak wchodzenie do lustra i tym podobne triki to zupełnie nie moja bajka, więc słucham nowego albumu Blind Guardian bez rozgryzania tekstów. Sprawna krzyżówka wszystkiego, co było na ich płytach w ostatnich dwudziestu latach, metal z ambicjami pozametalowymi, wykonawczo w formie, ale jednak… ta płyta najbardziej raduje mnie jako pretekst kolejnego polskiego koncertu grupy.

 

KISKE/ SOMERVILLE – City Of Heroes

Rewelacyjna zapowiedź nowego, drugiego wspólnego albumu Michaela Kiske (ten sam czarujący głos co w czasach Helloween) z Amandą Somerville (doskonała wokalistka, znana m.in. z koncertów Avantasii i projektu Trillium). Ponadto w składzie Magnus Karlsson i Mat Sinner. Przebojowy metal o świetnej melodii i z niebanalną solówką gitary, wprowadzoną… nieomal na orkiestrową modłę.

 

APOCALYPTICA – Cold Blood

Apocalyptikę zawsze lubił mainstream. Fragment nowego klipu zobaczyłem w serwisie informacyjnym TV między materiałami o 21. urodzinach Justina Biebera i o tym, że rodzi się coraz więcej pand… Wraz z wokalistą Frankym Perezem i producentem Nickiem Raskulineczem zespół brzmi tu bardziej zwyczajnie niż wcześniej, ale tak chwytliwie, że wolę Cold Blood od międlenia na wiolonczelach riffów Metalliki.

 

Kwietniowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 25 marca. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego nowego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także